Witamy na blogu IBC SOLAR Polska

Strona 2 z 5

#ROZMOWAZEKSPERTEM - artykuł o prosumencie lokatorskim w kontekście wspólnot mieszkaniowych i oszczędności generowanych przez instalacje PV

Zapraszamy do lektury artykułu www.wnp.pl/energetyka/fotowoltaika-na-budynkach-wielorodzinnych-czy-to-sie-oplaca,775048.html poświęconego rosnącej popularności instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych w Polsce. Tekst omawia zmiany prawne z października 2023 roku, wprowadzające instytucję prosumenta lokatorskiego, co pozwala spółdzielniom zarabiać na sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej.

#ROZMOWAZEKSPERTEM – rozmawiamy o prosumencie lokatorskim i możliwościach obniżenia kosztów energii elektrycznej w kontekście wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Mariusz Wilk, nasz Country Manager, udzielił komentarza do artykułu na portalu www.ecoekonomia.pl Zapraszamy do przeczytania artykułu.

#ZDANIEMEKSPERTA – rozmawiamy o fotowoltaice

Maciej Drobczyk, nasz Country Manager, udzielił komentarza w ramach cyklu #ZDANIEMEKSPERTA na portalu www.fachowyelektryk.pl. Ekspert odpowiedział na pytanie czytelników, dotyczące  zacienienia modułów PV – skutków i sposobów ich unikania. 

Zapraszamy do przeczytania całego materiału na portalu Fachowy Elektryk 3/2023

 

Spis treści: 

 

1.    Czy zacienienie modułów PV jest jednym z głównych wzywań przy projektowaniu instalacji PV?

2.    Czy optymalizatory mocy to dobre rozwiązanie w przypadku problemów z częściowym zacienieniem modułów PV?

3.    Co dokładnie oznacza zacienienie instalacji?

4.    Czy optymalizatory mocy są wskazane w przypadku różnego usytuowania paneli?

5.    Dodatkowe funkcje optymalizatorów mocy.

6.    Do czego mogą nam posłużyć mikroinwertery? Czy warto w nie inwestować?

#PONIEDZIAŁEKZEKSPERTEM - rozmawiamy o fotowoltaice

Maciej Drobczyk, nasz Country Manager, udzielił wywiadu w ramach cyklu #PONIEDZIAŁEKZEKSPERTEM na portalu www.architekturaibiznes.pl. Ekspert odpowiadał na pytania czytelników, które są związane z fotowoltaiką. Zapraszamy do przeczytania materiału.

 

Spis Treści:

 

1. Jakie zaszły zmiany w rozliczaniu produkowanej energii i czy są one korzystne dla odbiorcy?

2. Ile kosztuje założenie fotowoltaiki w domu jednorodzinnym w 2023 roku?

3. Jak otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę?

4. Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

5. Czy fotowoltaikę można używać do podgrzewania wody?

6. Jak ogrzać dom za pomocą fotowoltaiki?

7. Czy można założyć fotowoltaikę na balkonie?

8. Jak utrzymać fotowoltaikę w czystości?

Krok po kroku: jak używać kalkulatora PV do oszacowania zwrotu z inwestycji?

Inwestycja w fotowoltaikę staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród właścicieli domów, jak i firm. Aby dokładnie oszacować potencjalny zwrot z inwestycji, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator PV. W tym artykule pokażemy krok po kroku, jak używać kalkulatora energii fotowoltaicznej, aby uzyskać dokładne dane na temat korzyści finansowych związanych z instalacją modułów PV.

Analiza profilu autokonsumpcji kluczem do efektywnej fotowoltaiki – poradnik dla inwestorów

Własna instalacja fotowoltaiczna to dla przedsiębiorstwa niewątpliwie oszczędności w kosztach energii i krok w stronę bardziej zrównoważonej działalności. Zanim jednak powstanie, kluczowa jest pogłębiona analiza potrzeb i możliwości, w tym oszacowanie poziomu wykorzystania energii i dobór profilu zużycia własnego, czyli tzw. autokonsumpcji. Na czym polega taka analiza i jakie przynosi korzyści wyjaśnia ekspert firmy IBC SOLAR Poland.

PER(C)-fekcyjna propozycja

Sierpień poświęcamy modułom PERC. Sprawdź naszą PER(C)-fekcyjną propozycję.

Jak wybrać hurtownię fotowoltaiczną? Kluczowe kryteria dla biznesów

Wybór odpowiedniej hurtowni fotowoltaicznej to kluczowy krok w zapewnieniu sukcesu każdej instalacji fotowoltaicznej. W dobie rosnącej konkurencji na rynku, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych kryteriów, które mogą wpłynąć na jakość realizowanych projektów oraz zadowolenie klientów. W tym artykule omówimy, jak wybrać hurtownię fotowoltaiczną oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy modułów PV.

Strona 2 z 5